Mblidhen 300 nënshkrimet e para të peticionit për vizat

Autori:Avdyl Pajaziti

Fondacioni i Kosovës për Shoqëri të Hapur (KFOS), i përkrahur edhe nga organizatat partnere ka nisur nënshkrimin e një peticioni nëpërmjet të cilit qytetarët do të kërkojnë nga autoritetet e BE-së dhe nga Qeveria që sa më parë t’i krijojnë kushtet për liberalizimin e vizave.

Visare Aliu nga KFOS ka bërë me dije për ‘Epokën e re’ se në ditën e parë të këtij peticioni janë përgjigjur 300 qytetarë.

KFOS ka bërë me dije se mbledhja e nënshkrimeve do të zgjasë dy javë dhe organizatat partnere të kësaj fushate ditët e para dotë jenë me nga dy pika të vendosjes për mbledhje të nënshkrimeve në secilën nga shtatë komunat e mëdha.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mblidhen-300-nenshkrimet-e-para-te-peticionit-per-vizat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala