Mbledhja e dytë Kosovë- Shqipëri me 23 mars

Autori:Zekirja Shabani

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi kanë vendosur të mbajnë mbledhjet e përbashkët të dy Qeverive më 23 mars të këtij viti. Mbledhja pritet të mbahet në Tiranë.

Në mbledhjen e fundit të dy Qeverive në Prizren janë nënshkruar disa marrëveshje, të cilat ende nuk janë realizuar.

Ndryshem, Bushati do të takohet edhe me presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga si dhe me kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mbledhja-e-dyte-kosove-shqiperi-me-23-mars/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala