Mbi 5,000 nxënës ikin për Hungari

Autori:Avdyl Pajaziti

Numri i nxënësve që kanë lënë bankat shkollore dhe së bashku me familjet e tyre kanë shkuar për Hungari është mbi 5 mijë.

“Që nga muaji shtator e deri tash janë 5200 nxënës që kanë lënë mësimin. Ministria e Arsimit është e alarmuar për këtë”, i ka thënë agjencisë Reuters, Azem Guri, zyrtar në këtë ministri.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mbi-5000-nxenes-ikin-per-hungari/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala