Mbi 20 mijë qytetarë të Maqedonisë përdorin drogën

Autori:Zekirja Shabani

Numri i qytetarëve në Maqedoni që përdorin drogën, sipas të dhënave zyrtare, është mbi 20 mijë.

Sipas programit për mbrojtje shëndetësore të personave me varshmëri në Maqedoni për vitin 2015 supozohet se numri i përgjithshëm që përdorin droga sillet nga 20.000 deri në 30.000.

Po ashtu në bazë të këtyre të dhënave janë edhe 6.000-8.000 persona që përdorin heroin dhe kanë probleme serioze shëndetësore dhe sociale, transmeton zhurnal.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mbi-20-mije-qytetare-te-maqedonise-perdorin-drogen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala