Mbesin pa ujë dy lagje të Prishtinës

Autori:Avdyl Pajaziti

Lagjet “Ulpiana” dhe “Aktash” në Prishtinë sot do të kenë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm, kjo për shkak të disa punimeve teknike.

 

Këto dy lagje nuk do të kenë ujë nga ora 10:00-18:00., thuhet në një njoftim nga KUR ”Prishtina”, sipas të cilëve punimet janë në kuadër të fazës së II-të të investimeve në infrastrukturën e rrjetit të ujësjellësit, dhe më konkretisht kyçja e gypit me diametër fi 450 mm në rrjetin e ri-Faza e II-të.

 

Punimet do të kryhen në rrugën “Rexhep Mala” në lagjen e Muhaxhirëve në Prishtinë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mbesin-pa-uje-dy-lagje-te-prishtines/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala