Mbërrijnë në shtëpitë e tyre të vrarët në Kumanovë (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Mbërrijnë në shtëpitë e tyre të vrarët në Kumanovë Kosovarët e vrarë në lagjen e Trimave në Kumanovë kanë mbërritur në shtëpitë e tyre në Kosovë.

Fillimisht, trupat e pajetë prej Shkupit janë dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, kurse sot, janë dërguar nëpër shtëpi.

Trupat e të vrarëve janë:

Xhafer (Hysen) Zymeraj nga Prizreni, i lindur në vitin 1972,
Beg (Miftar) Rizaj nga Prekolluku i Deqanit, i lindur në vitin 1977,
Mirsad (Osman) Ndreca nga Gjakova, lindur në vitin 1979,
Valon (Selim) Kabashi nga Opterusha e Rahovecit, i lindur në vitin 1985,
Turgaj (Mehmet) Gashi, i lindur në Prishtinë në vitin 1978,
Samid (Bajram) Kastrioti, i lindur në Zojz të Prizrenit në vitin 1975,
Hysen (Latif) Rushiti nga Vushtrria, i lindur në vitin 1965,
Fatlum (Kadri) Vishesella, i lindur në Rufc të Ri të Lipjanit në vitin 1983 dhe
Arben (Qerim) Rexhaj nga Ferizaj i lindur në vitin 1971.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mberrijne-ne-shtepite-e-tyre-te-vraret-ne-kumanove-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala