Matoshi e quan Vetëvendosjen enverista

Autori:Avdyl Pajaziti

Analisti Halil Matoshi thotë është me shtetin, pra me Policisë e Kosovës. Thotë se askujt nuk i ka shkuar mendja që do të bëhet më Policinë, me SHIK-un, PDK, LDK plus Lista serbe e të tjerë.

I quan Vetëvendosjen bandit dhe enverista.

Ja shkrimi i tij i plotë:

Jam me shtetin – pra jam me Policinë e Kosovës!

Kujt i ka shkue ndermend ne kete vend te namun qe ka me ardh dita me u ba me policine e Kosoves, me SHIK, PDK e LDK plus Lista serbe + AKI e lesh marie, vetem me e mbrojte Republiken sovrane te Kosoves nga bandat dhe banditet maoista dhe enverista.

P.S.

Kur pardje fitoi kombetarja kosovare askush s’u tha falemneres as urime atyne djemve trima po te shame e te peshtyme nga shume shqiptar injorante. Kurse per Shqipni ( qe edhe une dhe secili shqipatr i uroi) u que peshe madje madje edhe Isa Mustafa!!! Marre u kofte! Nga Kosova i merrni paret e punoni kunder saj!!!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/matoshi-e-quan-vetevendosjen-enverista/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala