“Mati” i Prishtinës mbushët me kuaj  (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Nëpër rrugët e Lagjes “Mati” në Prishtinë tani nuk po qarkullojnë vetëm veturat. Andej për mes asfaltit kanë nisur të ecin edhe kuajt.

Disa të tillë janë para hiq me larg se sot.  Këtë kuaj nuk kanë shpëtuar pa rënë në sytë e kalimtarëve, e njëri nga ta Muamer Hasani ka bërë disa foto dhe ka postuar në Facebook.

Gazeta Fjala sjell këto foto:

11052447_10152845611457060_7236648275443878303_n

11096668_10152845611397060_1647284618403367697_n

11014653_10152845611322060_1479476169113666180_n

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mati-i-prishtines-mbushet-me-kuaj-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala