“Mashtrimi i Madh” i kushton 4 mijë euro Hashim Thaçit (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Ministria e Punëve të Jashtme, e cila drejtohet nga Hashim Thaçi, është furnizuar me shumicë me librin “Mashtrimi i Madh” i autorit Bardhyl Mahmuti.

Kjo ministri ka blerë hiq më pakë se 4 mijë euro libra të këtij autori pa ndonjë përshkrim se për çfarë u duhen, në tenderin e shpallur për këtë furnizim.

Në njoftimin për dhënie të tenderit të publikuar në KRPP shihet se tenderi i është dhënë vetëm një ofertuesi  me datë 2 qershor./Gazeta Fjala/

bardhyl 1 bardhyl 2

mashtrimi i madh

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mashtrimi-i-madh-i-kushton-4-mije-euro-hashim-thacit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala