Masakra në Tiranë, e mbijetuara: Si i shpëtova vdekjes

Autori:Avdyl Pajaziti

Eda Gjura tregon për momentet e krimit dhe arratisjen prej makinës së përgjakur, vrasjen e shoqes dhe shoqërinë me dy djemtë.

Kur kanë kaluar dy ditë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në qendër të kryeqytetit, dy të mbijetuarit e masakrës, Elvis Gaçaj dhe Eda Gjura, kanë rrëfyer për gazetën “Shekulli” se si kanë shpëtuar nga breshëria e plumbave të automatikut që lanë të vdekur dy miqtë e tyre.

Në një gjendje aspak të mirë psikologjike dhe të traumatizuar, 40-vjeçari Elvis Gaçaj është treguar i rezervuar me fjalë, por u shpreh se nuk e imagjinon dot kush mund t’ia ketë bërë një diçka të tillë. Ai ndodhet i shtruar në ambientet e Spitalit të Traumës, ku, edhe pse i shpëtoi atentatit, ka marrë një plumb në shpatull dhe në këmbë.

Ndërkohë, Eda Gjura ka treguar gjithçka ndodhi mbrëmjen e së enjtes, pas lulishtes “1 Maji”. Ajo ka shpjeguar se me viktimën Aurora Oskian njihej prej kohësh dhe se e konsideronte si motër. Po ashtu, mësohet se dy vajza, ishin shoqe me njëra-tjetrën dhe punonin në një “call-center”.

Rrëfimi në polici i Eda Gjurës

“Ne u takuam të katërt mbrëmjen e së enjtes dhe kemi ngrënë diçka të shpejtë te lokali që ndodhet pas lulishtes “1 Maj”. Pasi mbaruam së ngrëni në lokal, së bashku me Elvisin, Aurorën dhe Kevin vendosëm të dilnim për një kafe./Shekulli/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/masakra-ne-tirane-e-mbijetuara-si-i-shpetova-vdekjes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala