Marsh solidarizues për Mimozën në Gjakovë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Gratë e Gjakovës kanë dalë në një marsh solidarizues për kryetaren e kësaj komunë, Mimoza Kusari Lila, shkruan Indeksonline.

Kusari-Lila ka deklaruar ditë më parë se dikush ka kërkuar vrasjen e saj. Pas këtij informaiconi, kryetarja Lila vazhdon të jetë nën përcjellje të Policisë së Kosovës.

Ajo pati thënë se ka informata që vrasësi është shtetas i Shqipërisë, ndërsa marrëveshja është bërë në Gjakovë.

Ndërsa, pas kësaj, gratë e Gjakovës kanë dalë në mardh me moton “Nuk vritet guximi”./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/marsh-solidarizues-per-mimozen-ne-gjakove-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala