Marrëveshjet vetëm në letër

Autori:Avdyl Pajaziti

Kosova dhe Serbia kanë arritur 16 marrëveshje, por qytetarët kosovarë shumë pak ose fare nuk kanë përfituar nga to, shkruan Zeri

Përderisa serbët vazhdojnë të vetizolohen në vendbanimet e tyre duke refuzuar integrim në arsim, shëndetësi, gjyqësi… vendore, shqiptarët që duan të integrohen në Serbi, nuk iu njihen diplomat e marra në Kosovë.

Kosova, sipas deputetëve, analistëve, opozitës, po shfrytëzohet në maksimum nga Serbia duke përfituar nga bisedimet që të marrë poenë ndërkombëtarë për imazh të saj, kurse Kosova, sipas tyre, po humb nga këto bisedime për shkak të përfaqësuesve të saj që kanë hyrë pa kushte në këto bisedime.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/marreveshjet-vetem-ne-leter/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala