Marrëveshje për subvencionim të pagave

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) dhe UNDP-ja do të nënshkruajnë sot Marrëveshje n e Mirëkuptimit për Implementim e Programit për Subvencionimin e Pagave me fonde të përbashkëta, njoftoi MPMS.

“Me ketë Marrëveshje UNDP me MPMS bashkërisht do të bëjnë përpjekje të mobilizojnë burime financiare shtesë për implementim të këtij Programi të pagave.

Nga marrëveshja pritet që të bëhet punësimi i një numri të madh të personave”, thuhet në njoftimin e MPMS-së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/marreveshje-per-ubvencionim-te-pagave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala