Marko Gjuriq në Mitrovicë pa lejen e Qeverisë së Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Edhe pse ishte paralajmëruar që shefit të Zyrës serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq nuk iu dha leja për të qëndruar në territorin e Kosovës, ai është parë sot në Mitrovicë.

Ndonëse nuk është parë gjatë turmës së protestuesve, burime të KosovaPress-it bëjnë me dije se Gjuriq ka qëndruar në zyrën e partisë së Ivanoviqit për disa minuta dhe i është shmangur njerëzve.

Praninë e tij e tregojnë edhe disa fotografi të portalit serb Tanjug.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/marko-gjuriq-ne-mitrovice-pa-lejen-e-qeverise-se-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala