Marihuanë në Ulpianë

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia e Kosovës gjatë një aksioni në rrugën “Ernest Koliqi”, Ulpianë ka arrestuar të dyshuarin kosovar për posedim të narkotikëve.

Me urdhërese te Gjykatës Themelore Departamenti për Krime te renda është realizuar urdhër kontrolli në shtëpinë dhe objektet përcjellëse te të dyshuarit me ç’rast janë gjetur dhe konfiskuar 9 qese të vogla të mbushura me substancë e dyshuar narkotike e llojit.

Marihuanë me peshe prej 21 gram, një qese ngjyre e zezë me 444 gram substance narkotike e llojit Marihuanë dhe një peshore digjitale që përdorët për matjen precize. Me urdhër te prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/marihuane-ne-ulpiane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala