Manchester City ia mësynë trajnerit të gjigantit evropian

Autori:Avdyl Pajaziti

Zyrtarët e skuadrës së Manchester City kanë bërë të ditur se në qoftë skuadra e tyre nën drejtimin e Manuel Pellegrini-t përfundon sezonin pa asnjë trofe, atëherë ai do të shkarkohet.

Zyrtarët e City-t janë të interesua për shërbimet e trajnerit të Real Madridit, Carlo Ancheloti, të Pep Guardiolës së Bayern Munchenit ose të trajnerit të tanishëm të Napol-it, Rafa Benitez.

Gjasat që Manuell Pelegrini-t të fitojë trofer janë të pakta pasi i janë shfaqur probleme në Premier League ku pas humbjes nga Liverpool ka mbetur 5 pikë mbrapa liderit të tabels, Chelseas që ka edhe nje ndeshje më pak të zhvilluar. Poashtu, citizens janë me një këmbë jashtë edhe nga Liga e Kampionëve pasiqë në ndeshjen e parë me ekipin e Barcelonës në Etihad Stadium janë mposhtur me rezultat 1:2.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/manchester-city-ia-mesyne-trajnerit-te-gjigantit-evropian/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala