Maloku, Mustafës: Shkarkoje ministrin Arban Abrashi

Autori:Avdyl Pajaziti

Naim Maloku njohës i çështjeve të sigurisë me anë të një postimi në Facebook ka kërkuar nga kryeministri Isa Mustafa që ta shkarkojë ministrin e Punës dhe mirëqënies Sociale, Arban Abrashi.

“Janë dy gjëra për të cilat ju duhet të përcaktoheni, ta shkarkoni Ministrin dhe me këtë ta bindni opozitën dhe opinionin e gjerë  që ftesa e Juaj per dialog është e sinqert, ose,të na sqaroni se me cilin nen të Kushetutës, ju keni te drejte si Kryeministër me i ofru dialog një organizate terroriste.

Ky reagim i Malokut erdhi pas deklaratave të Abrashit i cili i kishte krahasuar metodat e përdoruara nga Lëvizja Vetëvendosje!, sidomos gjuajtjen me ve dhe incizimin e atyre aksioneve, me metodat ISIS-it.

Lexoni më poshtë postimin e plotë të Malokut:

Kryeminister,

Minisri ne Qeverine te cilen Ju e drejtoni, z. Abrashi e quajti publikisht VV n ISIS!
VV eshte, si qe edhe Ju besoj e dini, partia e trete nga zgjedhjet e kaluara dhe njeherit ne opozite.
Ju vazhdimisht po deklaroni, publikisht nga mbledhjet e Qeverise dhe para Minisrit, qe jeni per dialog.
Jane dy gjera per te cilat Ju duhet te percaktoheni

  1. Ta shkarkoni Ministrin dhe me kete ta bindeni opoziten dhe opinionin e gjere qe ftesa e Juaj per dialog eshte e sinqert, ose,
  2. Te na sqaroni se me cilin nen te Kushetutes Ju keni te drejte si Kryeminister me i ofru dialog nje organizate terroriste.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/maloku-mustafes-shkarkoje-ministrin-arban-abrashi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala