Maloku fajëson edhe Vetëvendosjen për vdekjen e Irisit

Autori:Gazeta Fjala

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Naim Maloku, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje është përgjegjëse po aq sa Policia e Kosovës për vdekjen e aktivistes gjermane Iris Von Der Ehe.

“Po pajtohem! Por Ti a ke pergjegjesi per dhunen e shkaktuar me protesta? Po mos te kishit qene te dhuneshem edhe ne vitin 2010 a kishin ndodhe viktimat e panevojshme ne rruget e Kryeqytetit tone? Policia e Kosoves edhe Ju duhet ti bartni pergjegjesite barabar”, është komenti i papërpunuar i ish komandantit të UÇK-së e ish deputeti, Naim Maloku, tranmseotn Koha.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/maloku-fajeson-edhe-vetevendosjen-per-vdekjen-e-irisit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala