Malisheva, në ethe nga ethet hemorragjike

Autori:Avdyl Pajaziti

Fillimi i këtij viti në komunën e Malishevës ka shënuar rënie të numri të të pickuarve nga rriqra, që konsiderohen ndër shkaktarët kryesorë të shkaktimit të etheve hemorragjike.
Krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar  del se në katër muajt e parë të këtij viti numri i të pickuarve është zvogëluar për katërfish, pasi sivjet janë regjistruar vetëm 34 raste, ndërsa në vitin 2014 numri i tyre kishte arritur në 128 sosh.

Mirëpo, përmirësimi i motit dhe ngritja e temperaturave shihet me drojë në rrethinat e Malishevës, që konsiderohet zonë endemike. (Zëri)

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/malisheva-ne-ethe-nga-ethet-hemorragjike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala