Majko: 28 Nëntorin mos ta shfrytëzojmë për ndarje në mes vete

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Mjako dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhanë një mesazh për festën e 28 Nëntorit që të ketë bashkëpunim dhe bisedime ndërmjet partive politike për zgjidhjen e situatës në Kosovë.

Majko tha se këtë festë e cila simbolizon lirinë e shqiptarëve duhet ta shfrytëzojmë për gjëra pozitive dhe jo për ndarje mes vete.

Ai shtoi se Kosova e ka si shembull të keq kulturën politike të Shqipërisë, të cilën nuk është mirë ta ndjek dhe të reflektoj.

Veseli përsëriti ftesën e tij për partitë opozitare për një dialog të përbashkët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/majko-28-nentorin-mos-ta-shfrytezojme-per-ndarje-ne-mes-vete/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala