Magjia e natyrës përmes 25 imazheve të rralla

Autori:Avdyl Pajaziti

Një fotografi vlen sa një mijë fjalë, dhe këtë e dëshmojnë edhe fotografitë e “National Geographic”.

Revista e njohur ofron një mundësi edhe për të parë fotografi të vjetra ose të papublikuara më parë.

Projekti i quajtur “Found” u themelua më 2013 për nder të 125-vjetorit të “National Geographic”. Ky projekt synon që të sjellë në jetë fotografitë e vjetra duke i ndarë me audiencën e re. Disa nga këto foto nuk dihen kur janë krijuar, por tregojnë gjëra shumë interesante.

Shikoni 25 fotografi të papara më herët nga arkivi i “National Geographic”:

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/magjia-e-natyres-permes-25-imazheve-te-rralla/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala