Lutfi Haziri thirrje për ndihmë për refugjatët sirian

Autori:Gazeta Fjala

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, përmes faqes se tij në Facebook u ka bërë thirrje shqiptarëve që t’i hapin dyert për refugjatët sirianë, që janë të strehuar në kufirin Maqedoni – Greqi.

Ai ka thënë se shqiptarët duhet të tregojnë vlerat duke strehuar refugjatët e Lindjes së Mesme derisa të gjendet një zgjidhje nga BE’ja.

Postimi i plotë i Hazirit:

Të tregohemi zemërgjerë dhe vend pritës për refugjatët të cilët po rrihen me ushtarë e policë.

Populli i Kosovës ka qenë refugjatë gjatë luftës dhe duhet ta kuptoj këtë tragjedi të këtyre qytetarëve nga Lindja e Mesme që po kërkon udhë për shpresë e jetë më të mirë.

Strehimi i përkohshëm derisa të zgjidhet çështja e tyre nga BE, do të dëshmonte vlerat tona si shqiptarë dhe ish-refugjatë! LH

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lutfi-haziri-thirrje-per-ndihme-per-refugjatet-sirian/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala