Lushtaku e Selimi mund të arrestohen

Autori:Avdyl Pajaziti

Sami Lushtaku e Sylejman Selmi që u dënuan sot me  12 respektivisht  6 vjet burg, mund të arrestohen shumë shpejt.  Kështu të paktën e parasheh neni 367 i Kodit të Procedurës Penale.

Aty tregohet se të dënuarit me më shumë se 5 vjet duhet te dërgohen në paraburgim.

“Nëse gjyqtari i vetëm gjykues ose trupi gjykues shqipton dënim prej pesë (5) ose më shumë vjet  burg të akuzuarit ia cakton paraburgimin, nëse ai nuk gjendet  në  paraburgim, ose ia vazhdon  atë  kur i akuzuari gjendet në paraburgim”, thuhet në nenin 367 të Kodit te Procedurës Penale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lushtaku-e-selimi-mund-te-arrestohen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala