Lunaçek: Pas MSA-së, do të dyfishohen kontaktet me Kosovën

Autori:Avdyl Pajaziti

Nënkryetarja e parlamentit Evropian njëherit raportuese për Kosovën në PE, Ulrike Lunaçek ka thënë se pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit do të dyfishohen kontaktet me Kosovën.

Ajo ka shtuar se po ashtu do të rris angazhimet e saj në këtë drejtim.

Këtë deklaratë Lunaçek e bëri gjatë takimit që pati me anëtarët e Komisionit për Integrime Evropiane i cili takim po vazhdon me dyer të mbyllura, njofton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lunacek-pas-msa-se-do-te-dyfishohen-kontaktet-me-kosoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala