Lunaçek: Kosova nuk ka bërë shumë përparim

Autori:Avdyl Pajaziti

Eurodeputetja Ulrike Lunaçek, e cila është duke qëndruar në Kosovë ka komentuar sot Raportin e Progresit, i cili u publikua një ditë më parë.

Ajo tha se në Kosovë është shënuar shumë pak përparim, në të gjitha drejtimet.

“Ka pasur disa përparime por jo mjaftueshëm”, tha Lunaçek.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lunacek-kosova-nuk-ka-bere-shume-perparim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala