Lunacek edhe sot në Kosovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Ulrike Lunacek gjatë vizitës së saj në Kosovë sot do të takohet me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli.

Lunacek pas këtij takimi do të mbajë edhe një konferencë për media në qendrën Kulturore dhe Informative të BE-së në Prishtinë.

Lunacek prej të hënës po qëndron në Prishtinë ku ka mbajtur një ligjëratë para studentëve të Shkencave Politike me temën “Kosova dhe procesi i integrimit evropian”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lunacek-edhe-sot-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala