Lumezi ia nis punës

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeprokurori i sapozgjedhur, Aleksandër Lumezi, ka nisur të mërkurën mbledhjen e parë të Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Në mbledhje po marin pjesë të gjithë anëtarët e këtij Këshilli.

Në fjalen hyrëse, Lumezi tha se ligji do të sundojë në institucionin që ai udhëheq.

“Do të angazhohem që të jem një drejtues korrekt i këtij organi, ju ftoj që të jepni angazhimin maksimal që të krijojmë një Prokurori të pavarur ” tha Lumezi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lumezi-ia-nis-punes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala