Lulet e Blerandit në vlerë të 10 mijë eurove

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci ka vendosur ta zbukuroj fort ambinetin ku punonë. Në zyrat e këtij institucioni me gjasë do të vendosën sasi të madhë të luleve. Kjo për faktin se ministria e Blerendit ka vendosur ti shpenzoj fiks 9 mijë e 999 euro për blerje të luleve.

Këtë fakt e kanë treguar vetë prokurimi i kësaj ministrie kur ka shpallur dhënien e tenderit “Furnizim me lule për nevoja te MZHE-se”.

E, furnizimin me këto lule do ta bëjë kompania “Labi Iris”, që është shpallur  fituese në mesin e tri kompanive konkuruese.

Ministria dhe kompania fituese kontratën për këtë tender do ta nënshkruajn më 27.04.2015./GazetaFjala/.

 

lule

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lulet-e-blerandit-ne-vlere-te-10-mije-eurove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala