Lufta e Drenicës i bën bashkë 30 historianë

Autori:Avdyl Pajaziti

Komuna e Skënderajt dhe Drenasit në bashkëpunim me Institutin e Historisë organizojnë të premten për herë të parë konferencën shkencore me temën “Ripushtimi jugosllav i viseve shqiptare dhe lufta e Drenicës 1944-1945”.

Drejtori i Institutit të Historisë, Sabit Syla ka thënë për Klan Kosovën se konferenca do të bëjë bashkë 30 historianë ku secili prej tyre do të publike punimet për luftën e dyte botërore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lufta-e-drenices-i-ben-bashke-30-historiane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala