Luan për Serbinë, por nuk ia këndon himnin

Autori:Avdyl Pajaziti

Futbollisti i Romës, Adem Ljajiç ka vazhduar ta bëjë atë për të cilën herën e parë ishte përjashtuar nga Kombëtarja e Serbisë.

Futbollisti mysliman i Serbisë, mbrëmë, gjatë ndeshjes ndaj Portugalisë ka refuzuar ta këndojë himnin e Serbisë.

Ai më parë ishte përjashtuar nga Kombëtarja serbe për shkak se nuk e kishte kënduar himnin.

Përjashtimin e tij e kishte bërë përzgjedhësi i atëhershëm i Serbisë, Sinjisha Mihajlloviç, por, siç njofton sot Telegrafi i Serbisë, transmeton Koha.net, përzgjedhësit aktual të Serbisë, Radovan Çurçiqit, kjo nuk i kishte penguar dhe e ka lënë lojtarin në fushë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/luan-per-serbine-por-nuk-ia-kendon-himnin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala