Lista zyrtare e veteranëve, dëshmorëve dhe invalidve të UÇK-së (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të dëshmorit të kombit, invalidit të UÇK-së, veteranit, pjesëtarit të UÇK-së apo të internuarit të UÇK-së ka publikaur listën e dëshmorëve, invalidëve e pjesëtarëve të kësaj ushtrie të Zonës së Llapit.

Shikojeni listën e plotë:

lista e veteraneve

lista veteranve llap

Lista e Invalidëve:

statusi i invalidit llap

invalid llap

invalid lllap 3

invalid 4

invalid 5

invalid 6

Lista e Veteranëve:

veteranet_e_komandes_se_ZOLL-it

Lista e Pjesëmarrësve

pjesemarresit_e_komandes_se_ZOLL-it

Lista e të refuzuarve

refuzim_e_komandes_se_ZOLL-it

“Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të dëshmorit të kombit, invalidit të UÇK-së, veteranit, pjesëtarit të UÇK-së apo të internuarit të UÇK-së në pajtim me Ligjin nr. 04/l-054 për statusin dhe të drejtat e dëshmorëve, invalidëve, veteranëve, pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, viktimave civile dhe familjeve të tyre i plotësuar dhe ndryshuar me Ligjin Nr. 04/L-172, si dhe Ligjin Nr. 04/L -261 për Veteranët e Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Publikon Listën Fillestare të kategorive të dala nga Lufta e UÇK-së”, thuhet në njoftimin e këtij komisioni.

Brenda periudhës prej tridhjetë (30) ditesh,që nga shpallja publike e Listave fillestare të kategorive të dala nga Lufta e UÇK-së,çdo aplikus,që ka prova të reja apo mendon se I është bërë e padrejtë,mund t’i drejtohet Komisionit për rishqyrtimin e kërkesës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lista-zyrtare-e-veteraneve-deshmoreve-dhe-invalidve-te-uck-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala