Lista zyrtare e veteranëve, dëshmorëve dhe invalidve të UÇK-së të Zonës së Shalës (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të dëshmorit të kombit, invalidit të UÇK-së, veteranit, pjesëtarit të UÇK-së apo të internuarit të UÇK-së ka publikur listën e dëshmorëve, invalidëve e pjesëtarëve të kësaj ushtrie të Zonës së Shalës.

Shokojini listat e plota:

KOMANDA DHE NJËSITË VARTËSE

ZONA OPERATIVE E SHALËS KOMANDA STATUSI I DËSHMOR

ZONA OPERATIVE E SHALËS KOMANDA STATUSI I INVALIDIT

ZONA OPERATIVE E SHALËS KOMANDA STATUSI I PJESËMARRËSIT

ZONA OPERATIVE E SHALËS KOMANDA STATUSI I PJESËTARIT

ZONA OPERATIVE E SHALËS KOMANDA TË REFUZUARIT

ZONA OPERATIVE E SHALËS KOMANDA STATUSI I VETERANIT

 

Brigada 141 “Mehë Uka”

BRIGADA 141 “MEHË UKA” STATUSI I DËSHMORIT

BRIGADA 141 ‘’MEHË UKA” STATUSI I INVALIDIT

BRIGADA 141 “MEHË UKA” STATUSI I PJESËMARRËSIT

BRIGADA 141 “MEHË UKA” STATUSI I PJESËTARIT

BRIGADA 141 “MEHË UKA” REFUZIMET

BRIGADA 141 “MEHË UKA” STATUSI I VETERANANIT

 

Brigada 142

BRIGADA 142 STATUSI I DËSHMORIT

BRIGADA 142 STATUSI I INVALIDIT

BRIGADA 142 STATUSI I PJESËMARRËSIT

BRIGADA 142 STATUSI I PJESËTARIT

BRIGADA 142 REFUZIMET

BRIGADA 142 STATUSI I VETERANIT

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lista-zyrtare-e-veteraneve-deshmoreve-dhe-invalidve-te-uck-se-te-zones-se-shales-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala