Lista Serpska: Mustafa gaboi

Autori:Zekirja Shabani

Pas Shkarkimit të Jabllanovicit ka reaguar Lista Srpska. Përmes një deklaratë të lëshuar mbrëmë vonë e ka cilësuar si hap jodemokratik vendimin e kryeministrit Isa Mustafa që nën presionin e demontratave ta shkarkojë Jabllanoviqin.

Srpska ka shfaqur shpresën se Mustafa do ta kuptojë seriozitetin e situatës dhe nevojën që për këso çështje vendimet të merren në bashkëpunim të ngushtë me bashkësinë serbe, zëri i së cilës është po aq i rëndësishëm sa ai atyre që protestojnë rrugëve. Lista Srrbska ka thënë se për hapa të mëtejmë lidhur me rastin Jabllanoviq, do ta marrin pas konsultimeve që në ditët në vijim do t’i kenë me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuciq.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lista-serpska-mustafa-gaboi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala