Lista eliminimi në Degën e Presidentit Rugova?! (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Ish presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, nuk po rrinë duarkryq në zgjedhjet që po zhvillohen nëpër degët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Në Kuvendin Zgjedhor të Degës së Tretë të LDK-së, ku njihet si “Dega e Presidentit Rugova” në Prishtinë, përkrahësit e tij, kishin përgatitur skenarin për t’i favorizuar kandidatët që njihen si krah i Sejdiut në LDK.

liss

listaa

Kështu i kanë thënë Gazetës Fjala, zyrtarë të kësaj partie. Gazeta Fjala ka siguruar listat të cilat pretendohet se ishin përgatitur për eliminimin e kundërkandidatëve.

listtt

 

Në garën për kryetar të kësaj dege, Hazir Borovci ka fituar kundër Bardhyl Metës me rezultat 61 me 40 vota.

Po ashtu, në kuvend janë zgjedhur edhe anëtaret e kryesisë si dhe 14 delegatë për Kuvendin Qendror Zgjedhor të LDK-së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lista-eliminimi-ne-degen-e-presidentit-rugova/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala