Lista e plotë e zëvendësministrave

Autori:Zekirja Shabani

Është kompletuar lista prej 28 zëvendës-ministrash të Qeverisë së Kosovës. Në mesin e tyre bie në sy, Fehmi Mujota, i cili mbetet në Ministrinë e Infrastrukturës, tash si zëvendës i Lutfi Zharkut. Vend po ashtu i është bërë edhe ish-kryetarit të Malishevës, Isni Kilajt, që tani është njeriu i dytë i Ministrisë së Financave.

Më poshtë mund ta shihni listën e plotë:

Lista e Zëvendësministrave

Jorxhi Shala, Zëvendësministër në MKK

Avni Kastrati, Zëvendësministër në MTI

Besa Gashi, Zëvendësministre në MZHE

Bajram Gecaj, Zëvendësministër në MAPL

Fadil Gashi, Zëvendësministër nëMFSK

Hajredin Hyseni, Zëvendësministër në MAP

LirakÇelaj,Zëvendësministër në MD

MustafeMyrtaj,Zëvendësministër në MAP

QazimRahmani,Zëvendësministër në MPMS

Ramadan IlaziZëvendësministër në MIE

RexhepHoti, Zëvendësministër në MKRS

Sahit Krasniqi Zëvendësministër në MeD

VezirJanuzaj,Zëvendësministër në MBPZHR

Elfete Shabani Zëvendësministre në MKRS

Rita Hajzeraj-Beqaj, Zëvendësministre në MPMS

Petrit SELIMI, Zëvendësministër në MPJ

Agim Krasniqi, Zëvendësministër në MF.

Ferat Shala, Zëvendësministër në MMPH

Qaush Balaj,Zëvendësministër në MKK

Isni Kilaj, Zëvendësministër në MF

Fehmi Mujota, Zëvendësministër në MI

Gani Koci, Zëvendësministër në MZHE

Anila Statovci, Zëvendësministër në MASHT

Kurtan Kajtazi, Zëvendësministër në MSH

Muhamet Latifi, Zëvendësministër në MFSK

KadirHuseini, Zëvendësministër në MSH

Izet Sadiku, Zëvendësministër në MSH

Mendim Rugova, Zëvendësministër në MMPH

/Zeri/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lista-e-plote-e-zevendesministrave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala