Lista e plotë e veteranëve të Zonës Operative të Nerodimës

Autori:Zekirja Shabani

Komisioni për verifikimin e pjesëtarëve të kategorive të dala nga lufta ka publikuar edhe listat e Zonës Operative të Nerodimes.

Nga kjo zonë kanë rënë 188 dëshmorë, 219 janë invalidë të luftës dhe 2 mijë e 560 janë veteranë.

Zona Operative e Nerodimës

KOMANDA E ZONËS OPERATIVE TË NERODIMES – P_J_E_S_T_A_R

KOMANDA E ZONËS OPERATIVE TË NERODIMES – PJESEMARRES

KOMANDA E ZONËS OPERATIVE TË NERODIMES – VETERANET

KOMANDA E ZONËS OPERATIVE TË NERODIMES -INVALID

KOMANDA E ZONËS OPERATIVE TË NERODIMES -REFUZIM

KOMANDA E ZONËS OPERATIVE TË NERODIMES_DESHMOR

Brigada 161 “Ahmet Kaqiku”

Brigada_161_Ahmet_Kaqiku,DESHMOR

Brigada_161_Ahmet_Kaqiku,INVALID

Brigada_161_Ahmet_Kaqiku,PJESEMARRESIT

Brigada_161_Ahmet_Kaqiku,PJESETARIT

Brigada_161_Ahmet_Kaqiku,REFUZIM

Brigada_161_Ahmet_Kaqiku,VETERANET

Brigada 162 “AGIM BAJRAMI”

Brigada_162_AGIM_BAJRAMI – INVALID

Brigada_162_AGIM_BAJRAMI – PJESEMARRSIT

Brigada_162_AGIM_BAJRAMI – PJESETARIT

Brigada_162_AGIM_BAJRAMI – REFUZIM

Brigada_162_AGIM_BAJRAMI – VETERAN

Brigada_162_AGIM_BAJRAMI_,DESHMOR

Brigada 164 “GAFURR LOKU”

Brigada_164_GAFURR_LOKU – INVALID

Brigada_164_GAFURR_LOKU – PJESEMARRES

Brigada_164_GAFURR_LOKU – REFUZIM

Brigada_164_GAFURR_LOKU – VETERANET

Brigada_164_GAFURR_LOKU_DESHMOR

Brigada_164_GAFURR_LOKU-PJESTAR

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lista-e-plote-e-veteraneve-te-zones-operative-te-nerodimes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala