Lirohet Zvonko Veselinoviçi

Autori:Zekirja Shabani

Gjykata specijale në Beograd liroi nga akuzat për përvetësim të 32 kamionëve të kompnisë “Hipo-Alpe Adria lizing”, Zvonko Veselinoviçin nga Zveçani dhe Dragan Duricit nga Rashka pasi u deklarua të mos jetë kompetent që t’i gjykojë ata.

Në Kosovë ai konsiderohet si njëri nga udhëheqësit e krimit të organizuar. KFOR- e ka identifikuar Veselinovicin si njërin nga organizatorët e trazirave në veri në tetorin e vitit 2011.

Bashkëpunëtor i tij, Milan Radojçiç edhe gjatë dënimit liruar, ndërsa pronari i kompanisë Euro-polic u dënua me dy vjet në burg për të njëjtat akuza.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lirohet-zvonko-veselinovici/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala