Lirohen vezët

Autori:Avdyl Pajaziti

Nëpër tryezat e kosovarëve tani do të shtohet edhe më shumë prania e tyre.  Vezët tash e tutje do të konsumohen edhe në sasi më tamdhe. Krejt kjo pasi çmimi i tyre ka rënë dukshëm nëpër marketet e vendit.

Tani 30 kokrra ve qytetarët e Kosovës do të mund t’i blejnë më 1.30 cent, vende-vende edhe me vetëm 1 euro.

Çmimet e vezëve deri në muajin e kaluar ka qenë nga 2.50 deri në 3 euro./Gazeta Fjala/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lirohen-vezet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala