Lirohen 7 nga 10 personat e arrestuar për fajde

Autori:Avdyl Pajaziti

Arrestimi i para dy ditëve në Vushtrri i 10 anëtarëve të familjes Gërbeshi nga fshati Ropicë për fajde bëri shumë bujë mediale, por 7 prej tyre tashmë janë liruar.

Mbrëmë në orët e vona në Gjykatën Themelore të Mitrovicës, është mbajtur seanca e caktimit të masës së sigurisë për të arrestuarit, ku prokuroria kishte kërkuar që ndaj 10 të arrestuarve të caktohet masa e paraburgimit. Por trupi gjykues aprovoi masën e paraburgimit vetëm për 3 te arrestuar.

Këtë për Veriu.info e ka konfirmuar Besa Domi, zëdhënëse e EULEX-it. “Gjykata mbrëmë ka vendosur masën e paraburgimit prej 30 ditësh për tre persona, ndërsa të tjerët janë liruar të mbrohen në liri”, tha Domi. /Veriu.info/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lirohen-7-nga-10-personat-e-arrestuar-per-fajde-ne-vushtrri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala