Liqeni që kthen kafshët në statuja (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Liqeni Natron në Tanzani ka fuqinë që të ngurtësojë kafshët.

Për shkak të pehashit të tij shumë të lartë, speciet që i afrohen mbeten të ngurtësuara.

Kjo gjë duket qartë edhe në fotografitë e Nick Brandt. I vetmi manipulim i fotografit konsiston në mbledhjen e skeleteve të marra në plazh, duke i çuar ato sërish në pasqyrën e ujit, sikur të kenë ngordhur aty.

/Gazeta Shqip/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/liqeni-qe-kthen-kafshet-ne-statuja-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala