Lindström akuzohet për vjedhje

Autori:Zekirja Shabani

Besoni apo jo! Zëvendës shefi i trafikut kolektiv në Stockholm, Anders Lindström, u arrestua mbrëmë në Hong Kong!

Ai akuzohet për vjedhje në një dyqan dhe sipas ligjit në Hong Kong mund të dënohet deri në 10 vjet burgim!, transmetojn mediat e Suedisë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lindstrom-akuzohet-per-vjedhje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala