Limak do të ndërtojë aeroportin rus

Autori:Avdyl Pajaziti

Firma turke Limak, ndërtuesi dhe administruesi i aeroportit të Prishtinës, bashkë me një ortak rus do të ndërtojë aeroportin Rostov me kapacitet 8 milionë pasagjerë në vit.

Tenderin për ndërtimin e Aeroportit Rostov në Rusi, i cili do të ketë një kapacitet vjetor afërsisht 8 milionë pasagjerë, e ka fituar firma turke Limak bashkë me ortakun rus Marashstroy.

Kontrata për fillimin e punimeve në aeroportin Rostov do të firmoset në fund të muajit qershor.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/limak-do-te-ndertoje-aeroportin-rus/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala