Limaj: “Specialja e kthen vendin 20 vite prapa”

Autori:Avdyl Pajaziti

Kreu i Nismës, Fatmir Limaj sa i përket Gjykatës Speciale ka theksuar se vendin ajo e kthen vendin për 20 vjet mbrapa, duke shtuar se ajo prek sovranitetin e shtetin.

Por ai ka theksuar se Kosova duhet të bëhet unike dhe të ia prej BE-s jo se nuk bën të prek sovraniteti i shtetit.

Ai i ka ftuar deputetet me bindje e dinjitet se nuk duhet që me doren e tyre ta prekin sovranitetin e shtetit, duke shtuar se ajo është anitkushtetuese e antiligjore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/limaj-specialja-e-kthen-vendin-20-vite-prapa/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala