Limaj: Kuvendi po sfidohet në ekzistencë

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limaj, tha në seancën e Kuvendit se riprocedimi i amendamentit kushtetues që i hap rrugë krijimit të Gjykatës Speciale ka cenuar rëndë kompetencat e Kuvendit.

Ai tha se situata e sotme shumë e vështirë dhe se Parlamenti i Kosovës po sfidohet në ekzistencën e tij.

“Vendimi i Kuvendit nuk u respektua. “Qeveria për një muaj kërkoi forma për ta përmbysur vendimin e këtij parlamenti”, tha ndër të tjera, Limaj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/limaj-kuvendi-po-sfidohet-ne-ekzistence/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala