Limaj: Demokracia e koalicionit është dhuna

Autori:Gazeta Fjala

Fatmir Limaj, lideri i NISMA-s për Kosovën, ka thënë se përmes dhunës  ky pushtet e ushtron demokracinë.

“Duke i larguar deputetët zhagas, duke i nxjerrë deputetët me dhunë nga salla duke mos lejuar opozitën që të kthehen sepse kanë marr një vendim arbitrar”.

“Kjo është demokracia e këtij koalicioni, opozita është në rrugë e ata po e ushtrojnë demokracionë në sallë e gjithë kjo në funksion të ruajtjes së pushtetit të tyre”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/limaj-demokracia-e-koalicionit-eshte-dhuna/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala