Limaj arrin në gjykatë

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish-ministri i Transportit iu ka përgjigjur ftesës së Gjykatës Themelore të Prishtinës, ku ka filluar seanca për harmonizimin e datave të gjykimit në rastin e MTPT-së.

KosovaPress ka kontaktuar mëngjesin e sotëm me avokatin Tomë Gashi, i cili është në mbrojtje të Fatmir Limajt.

Gashi tha se “sot në Gjykatën Themelore në Prishtinë, nuk do të ketë seancë gjyqësore nga Fatmir Limajt dhe të tjerëve në rastin e akuzimit të tyre për të ashtuquajturin ‘rasti i MTPT’. Sot do të ketë vetëm seancë për harmonizimin e datave të gjykimit në mes të prokurorit, avokatëve dhe të akuzuarve”.

Limaj dhe 4 bashkëpunëtorët e tij akuzohen për krim të organizuar, keqpërdorim të detyrës, marrje ryshfeti e keqpërdorim të autorizimeve.

Aktakuzat për Fatmir Limajn ish-ministër i Transportit, Fatmir Limaj, këshilltari i tij, Endrit Shala, shefi i prokurorimit, Nexhat Krasniqi, biznesmeni Florim Zuka dhe truproja e Limajt, Shpëtim Telaku u konsolidua në shtator të këtij viti.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/limaj-arrin-ne-gjykate/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala