Lidington: Kosova dhe Serbia t`i dyfishojnë përpjekjet në dialog

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri britanik për Evropën, David Lidington, ka deklaruar  se Serbia dhe Kosova duhet t’i dyfishojnë përpjekjet në dialog në mënyrë që të arrihen marrëveshje të reja.

“Zgjerimi i BE-së bart në vete supozimin se në fund, Serbia e Kosova do të gjejnë mënyrë të jetojnë njëra pranë tjetrës”ka theksuar ai.

Ai për gazetën serbe “Blic” ka thënë se askush në Serbi nuk habitet që e përkrahin  shtetësinë e Kosovës dhe anëtarësimin e saj në organizatat rajonale e ndërkombëtare.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lidington-kosova-dhe-serbia-ti-dyfishojne-perpjekjet-ne-dialog/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala