Liderët u bëjnë thirrje protestuesve që të shpërndahen

Autori:Gazeta Fjala

 

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, Albin Kurti i kanë bërë thirrje protestuesve që po qëndrojnë jashtë Kuvendit të Kosovës që të shpërndahen.

“Edhe sot u dëshmua se Zajednica ka vdek. Sot u dëshmua qe edhe Thaqit e Mustafës i ka ardhur fundi So u dëshmua se kësaj Qeverie tashmë i ka ardh fundi. Me datë 27 shkurt ne do ta pengojmë këtë kapje të shtetit”, ka thënë Visar Ymeri.
ymeriiiii te prote te protestuesit jasht lidert protesta

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lideret-iu-bashkohen-protestuesve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala