Liderët fetarë dalin me apel për gjendjen në vend

Autori:Avdyl Pajaziti

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava dhe Ipeshkvi, Don Dodë Gjergji, do të mbajnë sot një konferencë për shtyp, ku do flasin për aktivitetet e përbashkëta ndërfetare dhe do dalin me një apel për gjendjen e krijuar në vend.

Konferenca mbahet në ora 12:45 në Rezidencën e Ipeshkvisë së Kosovës në Prishtinë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lideret-fetare-dalin-me-apel-per-gjendjen-ne-vend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala