Liderët e opozitës dalin para Qeverisë edhe Shpend Ahmeti (Foto/Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Para objektit të Qeverisë së Kosovës po mblidhen aktivistët të opozitës për të protestuar në shenjë pakënaqësie për arrestimin e deputetes Donika Kadaj Bujupi dhe bastisjes së shtëpive të Albulena Haxhiut dhe Albin Kurtit.

Aty tashmë janë dal edhe liderët e tri subjekteve opozitare, Visa Ymeri, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj, raporton lajmi.net.

Te Qeveria tashmë janë edhe Njësia Speciale dhe numri i protestuesve po shtohet.

Protestës i është bashkuar edhe i pari i kryeqytetit, Shpend Ahmeti.

Dëgjohen brohoritma “Marrëveshja nuk kalon”./ Lajmi.net

12270318_10207498601814407_1763432761_n 12273142_10207498599974361_560346167_n 12270544_10207498599814357_891544757_n

Video këtu

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lideret-e-opozites-dalin-para-qeverise-edhe-shpend-ahmeti-fotovideo/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala